Dr.Hauschka Rose Day Cream 30ml

1,342.00 ден

SKU: EPH_3252 Категории ,

Опис

Дневен крем од рози
Длабински хидрира, смирува, штити и исхранува
Кремот од рози е вистинска класика во Dr. Hauschka козметиката. Негува и ја штити сувата и чувствителна кожа склона кон црвенила. Воспоставува рамнотежа помеѓу маснотијата и влагата на кожата. Драгоцените екстракти од цветовите на роза и плодовите на дива роза ја хармонизираат и зајакнуваат структурата на кожата. Ши путер, восокот од рози и маслото од авокадо ја штитат кожата од исушување. Розата, белиот слез и кантарионот ја зајакнуваат и поттикнуваат нејзината сила и регенерација.
За сува, чувствителна кожа склона кон црвенила, за зрела кожа.

Дополнителни информации

Brand

Dr. HAUSCHKA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.