Опис

EFFACLAR H ја хидрира мрсната кожа ослабена со исушувачки производи за нега на кожата. Исто така, ги враќа липидите на кожата, го обновува заштитниот хидролипиден слој и го содржи патентираниот Ceramide 5 кој ги обновува функциите на бариерата на кожата. Го враќа чувството на пријатност и мекост. Формула богата со термална вода на La Roche-Posay и бисаболол кои ја смируваат иритацијата и црвенилото.

Употреба:  Да се нанесува на цело лице наутро и/или навечер

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.