-20%

La Roche Posay Effaclar H крема за миење лице 200 мл.

Original price was: 1,400.00 ден.Current price is: 1,120.00 ден.

Опис

Смирувачка хидратантна крема за миење на лицето.

Нежно ја чисти, прочистува, смирува кожата и го враќа чувството на пријатност.

За мрсна кожа ослабена со производите за нега кои ја исушуваат кожата.

Испитано под дерматолошки надзор во комбинација со препарати кои прекумерно ја сушат кожата. Некомедогено.

Употреба: Иновативна текстура без триење: На дланката направете пена со помош на вода и мала количина од производот. Нанесете на влажно лице од средината кон надвор со нежни движења. Исплакнете темелно и исушете ја кожата без триење. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете веднаш.

 

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.