Опис

Хидратантна нега што го регулира лачењето на себум. Против сјај, против проширени пори.

Ги намалува порите и лачењето на себум. Ја матира кожата.

Мрсна кожа. Погодно за чувствителна кожа. Немрсна текстура со апсорбирачки ефект: докажан долготраен мат ефект. Некомедогено. Испитано под надзор на дерматолог.

Од ден во ден делува на изворот за двојна ефикасност: против сјајот + против проширените пори. Со единствен спој кој го сочинува: – sebulyse, нова активна состојка што го регулира себумот, со поголемо дејство од цинкот, избрана заради нејзината способност да спречува создавање на себум на изворот. Немрсна текстура збогатена со апсорбирачки микросфери и перлит за мат ефект по нанесувањето.

Употреба: Нанесете наутро и/или навечер на целото лице. Избегнувајте околу пределот на очите. Одлична подлога за шминка.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.