ELITE 100% WHEY 2.1kg

3,999.00 ден

SKU: EPH_5622 Категории , Ознака:

Опис

Дали барате протеин од сурутка  со голем квалитет ? Без разлика дали го поддржувате мускулниот раст по напорен тренинг или едноставно сакате да го зголемите внесот на протеини. Elite 100% Whey е висококвалитетна протеинска формула за амбициозни спортисти на секое ниво на обука и за употреба во секое време. Најпродаваниот протеин  последните години.

Состав:

25 гр протеини од сурутка со врвен квалитет по порција
Секоја порција содржи 5,9-6,1 g BCAA, вклучувајќи 2,6-2,7 g клучна аминокиселина L-леуцин, во зависност од вкусот
Ниско ниво на шеќери (измешано со вода)
Без глутен
Погоден за вегетаријанци
Забранета супстанција тестирана од „Информиран избор“ за гарантирање на спортистите и највисок квалитет на производот

Дополнителни информации

Brand

Dymatize

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.