Опис

Исклучителна нега која со децении ја поддржуваат дерматолозите и шминкерите како тајна на убавата и негувана кожа. Со хидратантни и хранливи својства, текстура богата со есенцијални масни киселини и витамини од природно потекло, ја обезбедува неопходната нега на кожата, хидратација и ја штити од надворешните влијанија. Кожата станува поотпорна, зацврстена и свиленкаста.
Практичен повеќенаменски производ за лице и тело. Идеален како подлога за шминка, секојдневна хидратантна нега или маска за хидратација.
ДЕЈСТВО:
Длабоко ја храни и хидрира кожата

Ја прави поотпорна, поцврста и остава свиленкаст ефект

Совршена подлога за шминка
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

Ши путер храни и негува

Пчелин восок штити

Алое вера хидрира

Протеин од соја храни
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Се нанесува секојдневно, на чисто и суво лице. Како маска нанесете во подебел слој и оставете да делува 15 минути. Може да се користи за нега после депилација и сончање, како и за нежно чистење на лицето.
1-Самостојна проценка од 19 испитаници кои ја користеле еднаш дневно, во период од 3 недели.
2-Самостојна проценка од 10 испитаници кои ја користеле два пати дневно, во период од 3 недели.
ИСКУСТВА ОД КОРИСНИЦИ
> Хидрирана и негувана кожа 1 100%
> Мека и свиленкаста кожа1 100%
> Смирена кожа, без чувство на 100% затегнатост
> Едноставна и ефикасна формула2 100%

75 мл.

Дополнителни информации

Brand

EMBRYOLISSE

Тип / Употреба

Креми за нормална кожа и хидратација

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.