-20%

ENERGEL QNT forest fruit

Original price was: 100.00 ден.Current price is: 80.00 ден.

SKU: EPH_8299 Категории , Ознака:

Опис

ENERGEL QNT е нов вид енергетски гел кој содржи единствена мешавина на јаглехидрати (35g во доза), за брзо и бавно ослободување (гликоза, изомалтулоза и фруктоза), што ви дава неверојатен прилив на енергија. Додаден е кофеин и гуарана за да се зголемат придобивките и да се овозможат оптимални и долготрајни ефекти. Зголемете го вашиот спортски тренинг со Energel за да го зголемите нивото на енергија што ви овозможува да одите уште подалеку и подолго!

 

Брза и долготрајна енергија

Мешавината на шеќери со брза и бавна апсорпција на Енергел ќе ви овозможи да создадете нивоа на енергија брзо достапни за интензивни и непосредни напори и, во исто време, долготрајни, овозможувајќи ви да правите многу подолги тренинзи без никогаш да останете без физичка издржливост.

 

Кофеин и гуарана

Кога мислите дека ги потрошивте сите ресурси и капацитети, тогаш ќе бидете најмногу изненадени со ефектите на „Енергел“. Благодарение на неговата формула збогатена со кофеин (30 гр во доза) и гуарана (50 гр нво доза), енергетските нивоа ќе ве одржат уште подалеку од она што би го замислиле!

 

Пред или за време на активност

Енергел може да се користи пред тренинг доколку сакате да изградите нивоа на енергија како подготовка за долга и интензивна сесија или за време на тренинг доколку се чувствувате уморни и ви треба дополнително зајакнување што ќе ве одржи. Од вас зависи како ќе го користите, во зависност од вашите потреби и преференции!

 

Однесете го каде и да ви треба!

Energel е идеален извор на енергија благодарение на практичното пакување кое лесно се вклопува во џеб или торба. Понесете  го Енергел каде и да одите и никогаш нема да останете без енергија!

 

Два вкусни вкусови

За оние кои сакаат разновидност, Енергел е достапен во два вкусни вкусови: шумско овошје и лимон. Благодарение на овие овошни вкусови, секогаш ќе сакате повеќе!

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.