Опис

Eucerin Atopi Control Смирувачкиот балсам за тело е комбинација од концентрирани омега 6 масни киселини (масло од ноќниче и масло од семки од грозје) и смирувачкиот ликохалкон А (екстракт од корен на кинеска ликорица), со кои ја обновува и зајакнува природната бариерна функција на кожата. Нанесете еднаш или два пати дневно или како дополнителна нега во комбинација со Eucerin Atopi Control Интензивен смирувачки крем за време на акутните фази со воспаление.

При редовна употреба се смирува јадежот и чувството на затегнатост на кожата, а кожата е значајно помека и помазна. Клиничките и дерматолошките иследувања докажуваат дека Eucerin Atopi Control Смирувачкиот балсам за тело е погоден за нега на атопична кожа за бебиња, деца и возрасни.

Формулата на производи не содржи додатоци за мирис, бои и парабени, за да се минимизира ризикот од иритации и алергии.

Пакување: 400 мл

Дополнителни информации

Brand

EUCERIN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.