Опис

Eucerin Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел: чувство на свежина и моментна, интензивна хидратација на кожата во следните 24 часа

Eucerin Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел е првиот ултралесен гел од Eucerin со три пати повеќе хијалуронска киселина*. Формулата комбинира два типа на високоефикасна хијалуронска киселина – средноверижна хијалуронска киселина која останува на површината на кожата, каде што привлекува и задржува вода и кратковерижна, која навлегува подлабоко во епидермисот и ја исполнува кожата одвнатре. Моќната формула долготрајно ја хидрира и ја освежува кожата.

Дополнителни информации

Brand

EUCERIN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.