Eucerin Hyaluron Filler - крема

Eucerin Hyaluron Filler – крема

1,670.00 ден

SKU: EPH_5683 Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува, заради што на кожата се оформуваат брчки и таа изгледа постаро.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. ПОПОЛНУВА: високо- и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат за пополнување на брчките
  2. СТИМУЛИРА: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува од слободни радикали
  3. ЗАШТИТУВА: еноксолон ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

СПФ 15 + UVA заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно го превенираат предвременото стареење на кожата предизвикано од УВ зраците, продлабочувањето на брчките и ја заштитуваат кожата од слободните радикали.

Резултат: Против дејство на процесот на стареење. За мазна и сјајна кожа со помлад изглед.

Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Пакување: 50 мл

Дополнителни информации

Brand

EUCERIN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.