EUCERIN Hyaluron Filler сет дневна и ноќна крема за сува кожа

EUCERIN Hyaluron Filler сет дневна и ноќна крема за сува кожа

2,400.00 ден

Availability: Нема на залиха SKU: EPH_4231 Категории , , Ознака:
Спореди

Опис

EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за сува кожа со СПФ 15,

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

SPF15 + UVA заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од UV зраците, продлабочување на брчките и ја заштитуваат кожата од штетното дејство на слободните радикали.

Резултатат: Противдејство на процесот на стареење. За помлад изглед, мазна и сјајна кожа.

Дерматолошките проучувања докажуваат: добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

EUCERIN Hyaluron-Filler Ноќен крем

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. ПОПОЛНУВА: високо- и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките
  2. СТИМУЛИРА: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали
  3. ЗАШТИТУВА: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

Концентрираниот декспантенол ги поддржува сопствените регенеративни процеси на кожата во текот на ноќта.
Резултатат: Противдејство на процесот на стареење. За помлад изглед, мазна и сјајна  кожа.

Подари убавина!

Дополнителни информации

Brand

EUCERIN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.