EUCERIN Hyaluron Filler + Volume-Lift  сет дневна и ноќна крема за сува кожа

EUCERIN Hyaluron Filler + Volume-Lift сет дневна и ноќна крема за сува кожа

2,400.00 ден

SKU: EPH_5143 Категории , , Ознака:
Кошничка
Спореди

Опис

EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Дневен крем за сува кожа со СПФ 15, 50 мл

Содржи три активни состојки коишто делуваат на различните слоеви на кожата. Специјално е создаден за кожа која има потреба од дополнителна хидратација, при загуба на обем, промена на лицевите контури или опуштање на кожата.

Добиениот по природен пат магнолол, ги зголемува големината и бројот на клетките којшто го даваат волуменот на кожата, а олигопептидите ја стимулираат синтезата на колаген.

Хијалуронската киселина ја подобрува задршката на вода, што води до мека и мазна кожа без брчки. Со СПФ 15 и УВА филтер, за да ја заштити кожата од фотостареење.

Не содржи парабени или вештачки бои за подобра подносливост од кожата.

EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume Lift Ноќен крем

Ноќен крем за секој тип на кожа.

Делува на различните слоеви на кожата и во текот на ноќта се бори против факторите кои доведуваат до опуштање на кожата, загуба на обемот на лицето и промена на лицевите контури.

Високоефикасниот магнолол ги зголемува големината и бројот на клетките коишто го даваат обемот на кожата.

Олигопептидите ги зајакнуваат дермалните врски и ја стимулираат синтезата на колаген.

Хијалуронската киселина го зголемува нивото на хидратација, што води до мека и мазна кожа, а додадениот декспантенол ја стимулира регенерацијата на кожата во текот на ноќта.

Со редовна употреба кожата станува здрава и свежа, се обновува обемот на лицето, а се подобруваат и лицевите контури.

Подари убавина!

Дополнителни информации

Brand

EUCERIN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.