Опис

БАЛАНС НА pH

Формулата со оптимална вредност на pH го помага обновувањето на природната заштита на кожата и благопријатно делува на нејзината чувствителност.

  • За сува и чувствителна кожа
  • Погоден за секојдневна употреба на кожа склона кон алергии
  • Погоден за бебешка и детска кожа
  • Лесно пенлива формула, без алкален сапун
  • Ја заштитува кожата од исушување, дури и при често миење

Дерматолошките иследувања докажуваат многу добра ефикасност и подносливост на производот од чувствителна, сува и проблематична кожа.

Резултат: кожата е поотпорна и помалку чувствителна кон негативните фактори на околната средина.

Пакување: 400 мл

Дополнителни информации

Brand

EUCERIN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.