Опис

Kрем за лице  формула со оптимална вредност на pH го помага обновувањето на природната заштита на кожата и благопријатно делува на нејзината чувствителност.

Содржи декспантенол кој е познат по  своето регенеративно дејство.

Овозможува долготрајна хидратација,брзо се апсорбира
Погоден е за секојдневна нега на кожа склона кон алергии – Алергија тип 1 (на пр. на полен)

Дерматолошките иследувања докажуваат многу добра ефикасност и подносливост на производот од чувствителна и сува кожа

Пакување: 75 мл

Дополнителни информации

Brand

EUCERIN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.