Опис

Лунац содржи мацерат од корен на бел слез, богат со слузи, кои ја обложуваат слузокожата на грлото и помага во заштита на слузокожата на горните дишни патишта.

Лунац содржи екстракт од корен на бел слез, богат со слузи, кои благопријатно делуваат на устата, грлото и гласните жици. Исто така придонесува во одржување на здравјето на грлото и респираторниот тракт. Камилицата помага во заштита и одржување на здравјето на слузокожата на горните дишни патишта, додека природниот витаминот Ц од плодот на шипката, придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

 

Состав:

  • Мацерат од корен на бел слез
  • Тинктура од цвет на камилица
  • Течен екстракт од плод на шипка

Дополнителни информации

Brand

EXPULMO Esenssa

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.