Опис

Fermental. Препарат на база на Лактобацилус (2 милијарди гастрозаштитени млечни ферменти од 5 различни видови), витамини од групата Б и екстракт од алое, се користи како средство против дијареа, за регулација на цревната флора пореметена со употреба на антибиотици или неадекватна исхрана.

 

УПОТРЕБА; 1 капсула дневно

ПАКУВАЊЕ: 15 капсули во блистер.

Дополнителни информации

Brand

ESI

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.