FEROGLOBIN- Капсули

797.00 ден

SKU: EPH_5916 Категории ,

Опис

Feroglobin Vitabiotics  содржи хранливи состојки за создавање на хемоглобин за црвените крвни клетки, за да се помогне во одрќувањето на здравјето и виталноста.

Feroglobin Vitabiotics  содржи хранливи состојки за создавање на хемоглобин за црвените крвни клетки, за да се помогне во одрќувањето на здравјето и виталноста. Железо, фолна киселина, витамин Б12, витамин Б6, цинк, бакар.

  • систем со продолжжено ослободување
  • нежен стомак

Железото е есенцијален минерал неопходен за создавање на хемоглобинот. Тој го пренесува кисородот до ткивата, каде се користи за ослободување на енергијата од храната. Освен што ја одржува крвта здрава , железото исто така игра улога и во одржување на отпорноста коннн инфекции и во подобрување на интелектуавните сособности. Понекогаш нашата исхрана не е добро балансирана и секојдневните активности, дури и пиењето на кафе или чај, може да ја инхибираат апсорпцијата на железо.

Feroglobin B12 капсулите се ефикасен извор на витални хранливи состојки, за формирање на крвта, како што се органско железо, фолна киселина и витамин Б12.

Поголемо количество на железо во стомакот се спречува со Feroglobin B12 специјалниот систем за продолжено ослободување. Оваа овозможува продолжено ослободување. Оваа овозможува ослободување на хранливите состојки за формирање на крвта да биде постепено и еднакво.

Оваа уникатна комбинација е мошне погодна за време на бременоста и за жените во време на месечниот циклус. Атлетичарите и оние кои се со диетален начин на исхрана исто така можат да имаат корист од дополнителни состојки за формирање на крвта.

Начин на употреба: Една капсула на ден заедно со главниот оброк или веднаш по главниот оброк, со чаша вода или студен напиток. Да не се џвака. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Фероглобин Б12 се зема само на полн стомак. Може да се употребува додека е потребно.

30 капсули

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.