Опис

Овој додаток во исхраната базиран на железо, витамин Ц и фолна киселина (фолат) помага да се компензираат овие хранливи материи кога има зголемена физичка потреба или кога диетата на едно лице едноставно не ја заврши работата. Железото помага да се зголеми броењето на црвените крвни зрнца и броењето на хемоглобинот, што помага да се носи кислород до ткивата на телото. Фолатот помага за регулирање на производството на крв и растот на ткивото на мајките за време на бременоста. Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железо.

Како да се користи:
1 ќесичка пијте дневно на полн стомак.
2 ќесички на ден обезбедуваат правилен внес на железо и фолна киселина што се во согласност со потребите на бремените жени.

Дополнителни информации

Brand

ESI

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.