-10%
fusion 2 kg

FUSION WHEY

2,700.00 ден

SKU: EPH_4126 Категории ,
Спореди

Опис

FUSION WHEY / Додаток во исхраната / Содржи засладувачи Состојки: концентрат на протеин од сурутка (од млеко), изолат од протеин од сурутка (од млеко), засладувачи: сукралоза, ацесулфам К; ароми; црвено цвекло сок за вкусови: јагода со јагоди, малина со малини, парчиња овошје од јагоди (2%), бои: каротини за вкусови: пита со јаболка со јаболка, ванила со боровинки; згуснувач: ксантанска гума; средство против стврднување: силициум диоксид; регулатор на киселост: лимонска киселина за вкусови на јагода, малина. Упатство за употреба: Измешајте 1 порција од производот 30 g (1,5 мерна лажица) со 250 ml вода или млеко. Консумирајте до 2 пати на ден, веднаш по подготовката. Користете во текот на денот помеѓу оброците. Препорачана дневна порција: 60гр. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза (60 g). Не користете го производот како замена (замена) на разновидна исхрана. Додатоците во исхраната не ја заменуваат балансираната исхрана и здравиот начин на живот. Прикачена мерна лажица. Производот е наменет за возрасни и здрави луѓе. Производот не е наменет за лица со бубрежни заболувања, бремени жени, деца и доилки. Најдобро пред датум и број на серија: видете ја страната на пакувањето. Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место, подалеку од директна светлина. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца. Содржина на пакувањето: 2000гр, 66 порции.

Нутриционална вредност            100g                 60g                  30g
Енергетска вредност 1666kJ/393kcal       1000kJ/236kcal        500kJ/118kcal
Масти             2.3g                 1.38g                  0.69g
Од кој заситуват             2.1g                 1.26g                  0.63g
Јаглехидрати             11g                 6.6g                   3.3g
Од кој шеќери             4.8g                 2.88g                   1.44g
Протеин             74g                 44.4g                   22.2g
сол             0.5g                  0.3g                   0.15g

Типичен профил на амино киселини во 100г од протеинот

Л-Леуцин      8,25g Л-Серин        4,03g Л-Пролин         4.71g
Л-Изоцелин       4.62g Л-Глицин        1.47g Л-Тирозин         2.35g
Л-Валин       4.55g Л-Хистидин        1.47g Л-Метонин         1.75g
Вкупно БЦАА      19.45g Л-Аргенин        1.99g Л-Цистин         1.43g
Л-аспарагиски киселина       8.54g Л-Треонин        5.42g Л фетоаланин         2.5g
Л-глутаминска киселина       14.03g Л-аланин        4.03g Л-Лизин

Л-триптофан

        7,40g

1,23g

Дополнителни информации

Brand

Real Pharm

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.