Опис

Производ во облик на гел особено е подобен при акутни состојби на пародонтални болести (гингивитис, пародонтитис). Содржи хијалуронска киселина која обезбедува моментална помош при ублажување на симптомите на пародонталната болест.

Гингивал гел овозможува брза и ефикасна помош кај:

  • воспалени и отечени непца, непца кои крварат
  • продлабочени џебови во непцата
  • оштетување на непцата заради вадење  или чистење на забите или хируршки зафати
  • иритирани ткива во устата заради фиксни(коронки, мостови) или мобилни забни протези

Дополнителни информации

Brand

GALENIKA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.