Опис

Ginko omega/

Екстракт од лист на гинко DHA омега-3 масни киселини

Витамини од групата B

Состојки: рибино масло (EPAX 1050 TG); желатин; сув екстракт од лист на гинко; средства за задржување на влажност: глицерол и диглицериди на масни киселини; кокосово масло; никотинамид; D-пантотенат, калциум; средства за боење: бакарни комплекси на хлорофил; антиоксиданс: збогатена мешавина на токоферол; пиридоксин хидрохлорид; тиамин мононитрат; рибофлавин; средство за боење: титан диоксид, цијанокобаламин; птероилмоноглутаминска киселина; средство за боење: железо оксиди и хидроксиди.

ЕКСТРАКТОТ ОД ЛИСТ НА ГИНКО ПРИДОНЕСУВА ВО ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНА ЦИРКУЛАЦИЈА И ПОМНЕЊЕ.*

DHA ПРИДОНЕСУВА ВО ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНА ФУКНЦИЈА НА МОЗОКОТ.

Корисен ефект се постигнува со дневен внес од 250 mg DHA.

ПАНТОТЕНСКАТА КИСЕЛИНА ПРИДОНЕСУВА ЗА НОРМАЛНИ МЕНТАЛНИ СПОСОБНОСТИ.

Упатство за употреба: Се зема 1 капсула на ден. По редовно користење во тек на 2 месеци, да се направи пауза од 1 месец.

Предупредување: Не смеат да се надминат препорачаните дневни дози. Лицата кои земаат лекови треба да се посоветуваат со лекар или фармацевт пред користење на производот. Не се препорачува при пореметување на згрутчување на крвта, кај бремени жени, доилки и деца.

Напомени: Да се чува од дофат на мали деца.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана храна. Важно е да се придржувате на балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува на суво и темно место, на температура до 25° C.

Дополнителни информации

Brand

DIETFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.