Опис

Додаток на исхраната со екстракт од лист на гинко билоба, ДХА омега-3 масни киселини и витамини од групата Б.

  • Екстрактот од лист на гинко придонесува во одржување на нормална циркулација и помнење
  • ДХА придонесува во одржување на нормална функција на мозокот. корисен ефект се постигнува со дневен внес од 250 мг ДХА
  • Пантотенската киселина придонесува за нормални ментални способности

Пакување: 30 капсули

Дополнителни информации

Brand

DIETFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.