Опис

Иновативен гел со ниска густина со многу висока фотоимуно заштита. Со својата ексклузивна комбинација на напредни филтри и Bioshield систем, обезбедува широк спектар на заштита од UVA, UVB, видлива светлина и инфрацрвени зраци. Збогатен со Fernblock FC за моќна антиоксидантна активност и активни состојки кои ги поправаат оштетувањата од сонцето. Погоден за сите типови на кожа, со меко, невидливо чувство на кожата.

Некомедоген. Без алкохол и парабени. Тестиран под дерматолошка и офталмолошка контрола.

Начин на употреба: Протресете пред употреба. Со шишето во исправена положба, прснете на раката, а потоа нанесете рамномерно на кожата пред изложување на сонце. Нанесувајте почесто или на секои 2-3 часа при интензивна изложеност, особено по пливање или потење.

Дополнителни информации

Brand

HELIOCARE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.