hemofarm hepatrombin 300

HEPATROMBIN 30 000 крем

220.00 ден

SKU: EPH_6785 Категории ,
Спореди

Опис

Хепатромбин е комбиниран лек за надворешна употреба, има антиинфламаторно, антитромботично дејство, ја подобрува регенерацијата на ткивата

Индикации за употреба

Според упатствата, хепатромбин во форма на гел и маст е индициран за употреба за превенција и третман на следните состојби:

  • Тромбофлебитис (воспаление на ѕидот на вената, придружено со формирање на згрутчување на крвта над луменот на садот);
  • Тромбоза (формирање на згрутчување на крвта во луменот на крвните садови);
  • Варикозни вени (проширување на површните вени на долните екстремитети поради оштетен проток на крв и несолвентност на валвуларниот апарат);
  • Спортски повреди, придружени со формирање на хематоми и модринки (sprains, модринки, итн);
  • Тендовагинитис (воспаление на синовијалната мембрана на тетивата).

 

Дополнителни информации

Brand

HEMOFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.