HiPP 2 ORGANIC COMBIOTIC-800 гр

1,325.00 ден

SKU: EPH_7781 Категории ,

Опис

 • Последователна формула за доенчиња после 6ти месец
 • Со органско млеко кое не содржи Генетски Модифицирани Супстанции во согласност со Органските директиви на ЕУ
 • Со Omega-3 масни киселини – особено важни за правилен развој на мозокот и нервните клетки
 • Со пробиотик – L.Fermentum, природна млечно-кисела култура, првенствено изолирана од мајчино млеко
 • Со важни диететски влакна (GOS) од лактоза
 • Комбинацијата од пробиотик и GOS го поддржува развојот на позитивната цревна флора
 • Без глутен
 • Лесно сварливо
 • без ГМО-генетски модифицирани организми (според регулативата на ЕК за органско земјоделство)

  Омега-3-важни за мозокот и нервните клетки

Дополнителни информации

Brand

HIPP

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.