Опис

Нова нега против брчки и за пополнетост на чувствителна кожа. Брчки, губење на волуменот и еластичноста, уморна кожа без сјај

Единствена формула за обновување на кожата, која содржи два вида чиста хијалуронска киселина, витамин Б и мадекасозид, за пополнетост на чувствителна кожа, ја обновува бариерата на кожата и забрзува обновувањето на кожата. Кожата моментално ја обновува флексибилноста, еластичноста и здравиот, свеж тен. Брчките и тенките линии се помалку видливи. Кожата изгледа повеќе исполнета и обновена.

РЕЗУЛТАТИ *

На крајот на денот 71% од жените потврдуваат дека брчките на лицето се помалку видливи.

После 4 недели :

75% од жените потврдуваат посвеж изглед на тенот.

69% од жените потврдуваат поревитализиран изглед на кожата.

75% од жените потврдуваат порелаксиран изглед на лицето.

Општо, 75% од жените потврдуваат подобрен изглед на лицето воопшто.

Ефикасност после постапка**

89% потврдуваат дека неодамна иритираната кожа изгледа поисполнето.

77% од жените пријавуваат намалено чувство на затегнатост кај неодамна иритираната кожа.

Употреба : Да се нанесува наутро и навечер на лицето и вратот. За сите типови на кожа. Контролирано на никел.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.