Опис

Ибупрофенот ја намалува инфламаторната болка, појавата на оток и покачена телесна температура.
Ибупрофенот се употребува како аналгетик (лек против болка):

  • За намалување на мускулна болка
  • Главоболка
  • Забоболка
  • Jа намалува покачената телесна температура (треска)

Пакување: 100 мл суспензија.

Дополнителни информации

Brand

HEMOFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.