Опис

Калциумот е потребен за одржување на здрави коски и заби. Магнезиумот помага да се намали заморот и исцрпеноста, за нормално психолошко функционирање и за функционирање на мускулите и нервниот систем. Цинкот помага да се одржуваат здрави коските, косата, ноктите и кожата. Исто така, игра улога во функционирањето на имунолошкиот систем и зачувувањето на видот.

Состав:

1 таблета содржи:

Елементарен калциум…………………………………………………………..333 mg

(карбонат, цитрат, фумарат, малат, сукцинат)

Магнезиум………………………………………………………………………….166,66 mg

(оксид, цитрат, фумарат, малат, сукцинат)

Цинк (глуконат)…………………………………………………………………….16,66 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1-3 обложени таблети дневно со оброк.

Пакување:

Пакување со 200 обложени таблети.

 

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.