Опис

JAMIESON КОЕНЗИМ Q10 СО ОМЕГА 3 помага во одржување на здраво срце, здрав кардиоваскуларен систем, и севкупно здравје на организмот.

Состав во 1 мека капсула:

Коензим Q10……………………………………………………………………………………..100 mg

Рибино масло (Аншоа, Сардина и Скуша)………………………………………….850 mg

Кое обезбедува 450 mg Омега-3-масни киселини во форма на природни

биоактивни триглицериди:

–          Еикосапентаноична киселина (EPA)…………………………………….300 mg

–          Докосахексаноична киселина (DHA)……………………………………150 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1-3 меки капсули дневно.

Пакување: 30 меки капсули

 

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.