brusnica

JAMIESON CRANBERRY /Брусница/

720.00 ден

SKU: EPH_8947 Категории , Ознака:
Спореди

Опис

JAMIESON максимално концентрирана БРУСНИЦА комплексот:

–          Има корисен ефект врз функциите на уринарниот тракт.

–          Помага за заштита од инфекции на уринарниот тракт.

–          Помага во намалување на симптомите на циститис, како што се печење и болка при мокрење.

–          Има антиоксидантно дејство.

Додавањето на D-маноза придонесува за поефикасно одржување на здравствените функции на мочниот меур и уринарниот систем, како и спречување на уропатогени бактерии да се атхерираат на урогениталните патишта.

Состав:

1 капсула содржи:

Брусница (25:1) екстракт……………………………………………………………..450 mg

( Vaccinium macrocarpon плод) еквивалентен на 11,25 g сирова билка

D-маноза………………………………………………………………………………….50 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 капсулa дневно.

Пакување:

Пакување со 60 капсули.

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.