Опис

JAMIESON GINKO BILOBA е обезбеден со клинички испитувања во лабораториите Jamieson и обезбедува висока содржина на гинко добиенa од најчистите делови на Јапонија со оптимална содржина на флавонски гликозиди (24%) и терпенски лактони (6%).

JAMIESON GINKO BILOBA помага во подобрување на меморијата.

Препаратот е погоден за вегетаријанци.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

JAMIESON GINKO BILOBA

Состав:

1 мека капсула содржи:

Гинко билоба (50:1) екстракт………………80 mg

(Ginkgo biloba, лист) еквивалентен на  4 000 mg сирова билка, стандардизиран до 24% флавонски гликозиди и 6% терпенски лактони

Останати компоненти: Целулоза, дикалциум фосфат, соја полисахариди, растителна стеаринска киселина, растителен магнезиум стеарат.

Начин на употреба: 1 мека капсула во тек на едно деноноќие.

 

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.