Опис

JAMIESON ЖЕЛЕЗО 50 mg се ослободува постепено во дигестивниот систем, за да помогне во спречување или лекување на анемија предизвикана од недостаток на железо и помага при формирањето на црвените крвни клетки.

Состав:

1 таблета содржи:

Елементарно железо (Ferrous gluconate)……………………………………………..50 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Пакување:

Пакување со 60 обложени таблети.

 

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.