Опис

Магнезиум има големо влијание за здравјето на коските, мускулите и срцето, односно помага во нивното правилно функционирање.

Состав во 1 таблета:

Елементарен магнезиум (оксид, глуконат, лактат)………………………..………………..250 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 обложена таблета 2 пати дневно.

Пакување: 90 обложени таблети

 

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.