Опис

JAMIESON OMEGA 3-6-9 1200 mg е нова формулација без мирис на риба и не предизвикува подригнување. Овој комплетен извор на омега 3, 6 и 9 масни киселини обезбедува природна антивоспалителна поддршка на здравјето на срцето, правилно функционирање на мозокот и помага во намалување на холестеролот. Оваа нова формулација од Jamieson е направена од PREMIUM рибино масло прочистено од токсини и нечистотии и збогатено со природен екстракт од лимон кој го спречува непријатниот мирис на риба.

JAMIESON OMEGA 3-6-9 1200 mg:

– Придонесува за нормална функција на кардиоваскуларниот систем преку:

* Обезбедување на најоптимална и целосна регулација на холестеролот и триглицеридите

* Намалување на високиот крвен притисок

* Спречување на акумулација на крвни тромбоцити на ѕидовите на артериите со што го намалува и ризикот од инфаркт

– Одржува здраво и правилно функционирање на мозочните клетки

– Придонесува за правилно функционирање на имунолошкиот систем.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Состав:

1 мека капсула содржи:

Не-ГМО масло од ленено семе (Linum usitatissimum, семе)…………………………456 mg

Масло од пореч (Borago officinalis, семе)…………………………………………………….292 mg

Молекуларно дестилиранo рибино масло (сардина, аншоа)…………………………456 mg

кое обезбедува:

Омега-3 масни киселини (ленено семе, рибино масло)………………………………300 mg

Алфа линолеинска киселина (ALA)……………………………………..192 mg

Еикосапентаеноична киселина (EПA)……………………………………65 mg

Докосахексаеноична киселина (ДХА)…………………………………….43 mg

Омега-6 масни киселини (ленено семе, масло од пореч)…………………………….210 mg

Линолеинска киселина (LA)……………………..………………………132 mg

Гама линолеинска киселина (GLA)………………………………………78 mg

Омега-9 масни киселини (масло од пореч)………………………………………………….150 mg

Олеинска киселина (OA)………………………………………………….150 mg

Останати компоненти: желатин, глицерин, природна арома на лимон, витамин Е.

Пакување:

Пакување со 180 меки капсули.

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 до 3 меки капсули во тек на едно деноноќие.

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.