Опис

JAMIESON VITAMIN B1 100 mg е производ кој помага во процесот на метаболизирање на  аминокиселини и јаглехидрати и во одржување на здрав нервен систем. Допринесува за одржување на нормална психолошка функција и нормална функција на кардиоваскуларниот систем.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Состав:

1 таблета содржи:

Витамин Б1 (тиамин мононитрат) ………….100 mg

Останати компоненти: целулоза, дикалциум фосфат, растителна стеаринска киселина, модифицирана целулозна гума, растителен магнезиум стеарат, силика.

НЕ СОДРЖИ сол (NaCl), шеќер, скроб, глутен, лактоза, вештачки бои, ароми или конзерванси.

Начин на употреба : 1 таблета во тек на едно деноноќие со оброк.

Пакување:

Пакување со 100 таблети

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.