JAMIESON VITAMIN C 1000 mg

720.00 ден

Опис

Производот JAMIESON VITAMIN C 1000 mg ја илустрира иновацијата на Jamieson производите и грижата за крајниот корисник. JAMIESON VITAMIN C 1000 mg е производ со аскорбинска киселина и природна мешавина од рутин, хесперидин, цитрус биофлавоноиди, ацерола и шипинка, кои синергистички ја зголемуваат неговата функција.

Важна карактеристика на витаминот Ц произведен во лабораториите Џејмисон е скриена во самата таблета. Таблетата се произведува со технологија за продолжено ослободување од 6-8 часа, најдолго продолжено ослободување кое ги исполнува фармацевтските стандарди.

Витаминот Ц е витамин растворлив во вода, а прекумерното количество во телото се излачува преку урината

Нашето тело може да апсорбира 1000 mg витамин Ц во период од 3 часа и да го елиминира целиот вишок преку урината.

Лабораториите Jamieson се погрижиле крајниот корисник да добие оптимална ефективна количина на витамин Ц (аскорбинска киселина) и затоа развиле уникатна технологија која обезбедува максимална апсорпција на производот (над 80%) во текот на продолжен период од 6-8 часа.

JAMIESON VITAMIN C 1000 mg:

  • придонесува за правилно функционирање на имунолошкиот систем
  • придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
  • придонесува за функционирање на нервниот систем и нормалната психолошка функција
  • потребен е за правилно функционирање на крвните садови
  • придонесува за оптимален раст на коскениот колаген, ‘рскавицата и непцата
  • ги штити клетките од оксидативниот стрес и ја зголемува апсорпцијата на железото.

Пакување: 100 обложени таблети

Состав:

1 обложена таблета содржи:

Витамин Ц (аскорбинска киселина) …………………………………………………1 000 mg

Растителна мешавина како поддршка…………………………………………..6 mg

Растителната мешавина е добиена од рутин (Dimorphandra mollis, мешунка), хесперидин (Citrus sinensis, плод), цитрус биофлавоноиди (Citrus limon, кора), екстракт од ацерола (4: 1) (Malpighia glabra, плод) еквивалентен на 4,92 mg сирова билка и шипинка (Роса canina, плод).

Останати компоненти: целулоза, модифицирана целулозна гума, растителен магнезиум стеарат, растителна стеаринска киселина, силика, хидроксипропил целулоза, водорастворлива целулоза, бразилски палма восок.

Начин на употреба : 1 до 2 обложени таблети во тек на едно деноноќие.

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.