Опис

Цинкот помага во одржување и правилно функционирање на имуниот систем, во зачувување на видот, како и за здрави коски, коса, нокти и кожа.

Состав на 1 таблета:

Елементарен цинк (глуконат)……………………………………………………………..10 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Пакување: 100 таблети

 

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.