JBanz cameleon очила за сонце 100 % UV заштита

1,590.00 ден

SKU: EPH_9268 Категории , ,

Опис

JBanz cameleon очила за сонце 100 % UV заштита

Заштитните леќи нудат 100% УВ заштита, а тоа што се Поларизирани е за потполна заштита и чиста слика.

  • 100% УВ А/УВ Б заштитни леќи (УВ400, категорија 3)
  • Поларизирани леќи, што нудат висока заштита од рефлектирачки сончеви зраци и чиста слика
  • Рамката за очила за сонце е изработена од поликарбонат отпорен на удари и лесно кршење
  • Бојата за очила за сонце на децата се менува одново
  • Работи на кој било UV извор на светлина
  • Тестирани и поседуваат Сертификат по интернационални стандарди за безбедност и квалитет
  • Возраст: деца од 4-10 години.

Дополнителни информации

Brand

BANZ

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.