JBanz Chameleon очила за сонце жолта во розева боја 4-10 години

JBanz Chameleon очила за сонце жолта во розева боја 4-10 години

1,590.00 ден

SKU: EPH_1123 Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

JBanz Chameleon ! (Жолта во Розева боја)
Рамките на овие наочари ја менуваат својата боја веднаш при изложување на сончеви УВ зраци,и ја враќаат назад основната боја штом се сокријат во сенка! Изработени се од поликарбонат и се флексибилни и лесни за носење. Заштитните леќи нудат 100% УВ заштита, а тоа што се Поларизирани е за потполна заштита и чиста слика.

  • 100% УВ А/УВ Б заштитни леќи (УВ400, категорија 3)
  • Поларизирани леќи, што нудат висока заштита од рефлектирачки сончеви зраци и чиста слика
  • Рамката за очила за сонце е изработена од поликарбонат отпорен на удари и лесно кршење
  • Бојата за очила за сонце на децата се менува одново
  • Работи на кој било UV извор на светлина
  • Тестирани и поседуваат Сертификат по интернационални стандарди за безбедност и квалитет
  • Возраст: деца од 4-10 години.

Дополнителни информации

Brand

BANZ

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.