Опис

Очилата за сонце JBanz Flyer се стилски очила за сонце,за деца со авантуристички дух, кои ги штитат очите од сончева светлина и одсјај. Изработените флексибилни рачки обезбедуваат удобност, а UV400 леќите ги блокираат штетните UVA, UVB и UVC зраци од сонцето. Очилата се супер издржливи и со нив може да бидете сигурни дека очите на вашето дете ќе имаат најдобра заштита цело лето.

  • Леќи УВ 400,категорија 3,  што нудат 100% заштита од УВА / УВБ
  • Поларизирани леќи кои го одбиваат одсјајот на сонцето и нудат чиста слика
  • Трајни леќи за офталмолошки квалитет
  • Поседуваат Сертификати за квалитет и безбедност кој ги исполнува интернационалните стандарди
  • Флексибилни рачки за удобно вклопување
  • Возраст: деца од 5-12 години

Дополнителни информации

Brand

BANZ

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.