Опис

Jointace Collagen, обезбедува висок степен на колаген кој се хидролизира за подобрување на апсорпцијата и за разлика од некои извори на колаген овој тип содржи високо ниво на клучни  амино киселини на хидроксилини.
Колагенот е структурен протеин кој се наоѓа во неколку сврзни ткива во телото, вклучувајќи ги коските, ‘рскавицата, непцата, кожата, тетивите и крвните садови.

30 Таблети.

Дополнителни информации

Brand

VITABIOTIX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.