Опис

Ова сигурно ќе биде љубов на прв поглед …. едноставно ќе го засакате овој производ и тоа е нешто што мора да биде и да остане дел од вашата секојдневна рутина

Се прашувата зошто ќе го засакате?

ЈА НАМАЛУВА ВИДЛИВОСТА НА ТЕНКИТЕ ЛИНИИ, БОРИТЕ И ДАМКИТЕ

ЈА ТОНИЗИРА КОЖАТА  И ЈА ПРАВИ ПОМАЗНА

ГО СТИМУЛИРА ОБНОВУВАЊЕТО НА КЛЕТКИТЕ  И ПРОИЗВОДСТВОТО НА КОЛАГЕН

ГО РЕГУЛИРА ИЗЛАЧУВАЊЕТО НА СЕБУМ И Е ОДЛИЧЕН АНТИОКСИДАНТ

ХИДРАТИРА И СМИРУВА

ГО НАМАЛУВА ЦРВЕНИЛОТО

JUST RETINOL TONER ќе биде последниот чекор од вашата рутина за чистење, а во исто време и првата инфузија на стабилизиран ретинол секое утрo.

РЕТИНОЛ-подмладувачки тоник кој помага да се исчистат, буквално сите видови нечистотии и маснотии од кожата на лицето, оставајќи ја кожата свежа и тонирана.

Ретинолот овозможува обновување на кожата и го зголемува производството на колаген, со што се намалува видливоста на знаците на стареење.

JUST RETINOL испорачува ултра-стабилизиран ретинол во кожата, со максимална ефикасност и пенетрација, а нула до ниско ниво на иритација. Се бори против стареење на кожата, против оштетувања од УВ зраците, видливо ги намалува тенките линии и брчи, и истовремено стимулира обновување на клетките и производство на колаген

Дополнителните состојки на овој совршен тоник, како : пантенол, цитронски киселини, растителни екстракти од јасмин, масло од рузмарин , навистина го прават совршен.

КАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ????

Воведете го овој производ постепено во вашата козметичка рутина, па почнете да го користите секој втор ден, еднаш на ден, во кој дел од денот одлучете вие: наутро или навечер, а потоа продолжете да го користите секој ден. За “напредни корисници” на Ретинол: користете два пати на ден- наутро и навечер.

СЕКОГАШ КОРИСТЕТЕ КРЕМИ СО СПФ ФАКТОР ЗА ПОДОБРА ЗАШТИТА НА КОЖАТА.

 

Дополнителни информации

Brand

REVOX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.