Опис

АРГАН МАСЛО 100% ЧИСТО ЛАДНО ЦЕДЕНО

Течното мароканско злато е богато со масни киселини, антиоксиданси, витамин Е, протеини, полифеноли, каротени, сквалени…..100% ПРИРОДЕН СОСТАВ ЗА БЕСПРЕКОРНА УБАВИНА.

Добро е да се знае, дека аргановото масло е еден од најголемите природни извори на витамин Е-еликсирот на младоста. Тој во својат состав содржи 2 пати повеќе витамин Е одколку маслиновото масло. Кога на ова ќе се додадат и антиоксидансите-кои ја заштитуваат кожата од оштетувања, но и го стимулираат производството на колагенот, + масните киселини– најзастапени се олеинската и Омега-9- кои лесно и брзо се апсорбираат и ја подобруваат влажноста и еластичноста на кожата, но и ја стимулираат циркулацијата на крвта + протеините кои го подобруваа врзивното ткиво на кожата и со тоа ја прават затегната и свежа со помлад изглед + сквалени кои имаат изразени анти-бактериски својства, па затоа особено годи на проблематична кожа,кожа со егзема, псорјаза, розацеа + каротени за заштита од УВ зраците……

Јасно е дека станува збор за навистина бесценето масло за нега и тоа на сите типови кожа и коса

  • нега на кожа на лице и тело
  • нега на кожата на бремени жени-спречува појава на стрии
  • нега на коса

За навлажнување, но и интензивно хидратирање, прихранување, омекнување, подобрување на еластичноста, но и смирување на кожата. Го одржува природниот хидро баланс, благодарение на големата кол. прихранувачки состојки, масни киселини и вит.Е.

Одлично масло и за коса. Брзо се впива и не остава мрсни траги

Дополнителни информации

Brand

REVOX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.