Опис

Активниот комплекс во KinderImmun се состои од различни природни и корисни состојки за здрав имунолошки систем. За да се зајакне имунолошкиот одоговор, истражувачкиот тим на Dr. Wolz создадоа имунолошка комбинација за целото семејство, бремени жени и доилки. KinderImmune Dr. Wolz е препорачан за деца во раст. Сончевиот витамин Д е потребен за здрав раст и развиток на коските кај децата.

Упатство за употреба:
Деца од 2-3: 1 лажица на ден,
Деца до 6 години: 2 лажици на ден,
Постари деца над 6 години: 3 лажици на ден.
KinderImmun се меша во јогурт, ладен пијалок или десерт.
Не треба да се меша во топли пијалаци со температури над 40 ° C.

Пакување: 35 грама

Дополнителни информации

Brand

Dr.WOLZ

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.