-50%
kindmax sport

Kindmax dreamland, space, flower кинезиотејп

600.00 ден

SKU: EPH_4348 Категории ,
Спореди

Опис

Kindmax кинезиотејп

*Кинезио лентите се користат за лекување на проблеми во мускулите, фасција и тетиви, како и за подобрување на перформансите на  спортистите преку методот на континуирана ексцитабилност на рецепторите.

*Природната еластичност на лентата создава микроскопско подигнување на кожата, што го забрзува заздравувањето ина невролошкиот и на циркулаторниот систем.

*Брзо може да го ослободи притисокот врз рецепторите за болка , а подобрувањето на протокот на крв и лимфната дренажа го намалува отокот и го олеснуваi забрзува заздравувањето.

Пакување: ролна од 5m x 5cm, кратко упатство за аплицирање на кинезиотејп

Дополнителни информации

Brand

KINDMAX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.