La Roche Posay Сет Anthelios Хидратантен лосион за деца со СПФ 50+, 250 мл + Lipikar Гел за туширање, 100 мл

1,590.00 ден

Опис

 • La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Хидратантен лосион за деца со СПФ 50+

Дава оптимална заштита СПФ 50+, благодарение на новиот патентиран систем за филтрирање Mexoplex во комбинација со термалната вода La Roche-Posay, делува смирувачки и антиоксидантно.

 • Со термална вода La Roche-Posay
 • За чувствителна детска кожа
 • За тело и лице
 • Многу висока УВБ СПФ 50+/УВА заштита
 • Водоотпорен
 • Без мирис
 • Без парабен
 • Лесна текстура
 • Не масна
 • Не леплива текстура
 • Многу отпорен на вода и пот
 • Дерматолошки тестирано

Кожата е заштитена од изгореници, но и од кожни реакции и оштетување на клетките поврзани со УВ зраците.

Пакување: 250 мл

 • Подарок Lipikar Гел за туширање

Содржи смирувачки Ниацинамид кој е смирувачка активна состојка која помага да се смират чувствата на чешање и да се врати липидната бариера на кожата. Погоден за атопична кожа склона кон егзема. Исто така содржи и карите путер кој е клучна состојка во сите формули LIPIKAR. Шеа путерот е познат по својата способност да го обнови хидролипидниот слој на кожата со липиди слични на кожата.

 • Смирувачки и заштитен гел за туширање
 • За чувствителна сува кожа кај бебиња, деца и возрасни
 • Нежно чисти и заштитува
 • Во согласност со физиолошката Рh вредност
 • Без сапун
 • Без парабен

Пакување: 100 мл

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.