Опис

Ја смирува чувствителната кожа иритирана од дејството на надворешните влијанија (сонце, дерматолошки третмани, итн.) и помага во спречување на стареењето на кожата. ПРИРОДЕН АНТИОКСИДАНС. Кожа што е чувствителна и/или иритирана поради дејство на надворешни влијанија (сонце, дерматолошки третмани итн.). Единствена комбинација на минерали и елементи во траги како што е селенот, и даваат на термалната вода од La Roche-Posay научно докажани смирувачки, омекнувачки и антиоксидантни својства. Строгите правила на формулацијата го намалуваат ризикот од нетолеранција. Погоден за возрасни и бебиња.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.