La Roche Posay Anthelios Лесен хидратантен лосион за деца за заштита од сонце со СПФ 30, 250 мл

La Roche Posay Anthelios Лесен хидратантен лосион за деца за заштита од сонце со СПФ 30, 250 мл

1,648.00 ден

SKU: EPH_5467 Категории , ,
Кошничка
Спореди

Опис

La Roche Posay Anthelios Лесен хидратантен лосион за деца за заштита од сонце со СПФ 30

Благодарение на новиот патентиран систем за филтрирање Mexoplex® во комбинација со термалната вода La Roche-Posay, делува смирувачки и антиоксидантно.

 • Со термална вода La Roche-Posay
 • За чувствителна, сува детска кожа
 • За тело и лице
 • Висока УВБ/УВА заштита СПФ 30
 • Водоотпорен
 • Без мирис
 • Лесна текстура
 • Не масна формула
 • Не остава бели дамки
 • Дерматолошки тестирано
 • Еколошка амбалажа

Пакување: 250 мл

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.