Опис

УВСТВЕНА МРСНА КОЖА ВИСОКА ЗАШТИТА. МАТИФИРАЊЕ.  ANTHELIOS INVISIBLE FRESH MIST SPF50 обезбедува широк спектар и висока заштита (UVA, UVB) и помага да се заштити од некои штети од инфрацрвена боја и загадување. Невидливи. Водоотпорен. Брза апсорпција со мат финиш. КАКО СЕ АПЛИЦИРА: Нанесете го како последен чекор од режимот за нега на кожата. Погоден за употреба под шминка. Нанесете го производот за сончање непосредно пред изложување. Повторно нанесувајте често и великодушно за да ја одржите заштитата, особено по потење или пешкир. Надворешна употреба. Прекумерното изложување на сонце е опасно. Дури и кога користите производ за заштита од сонце бидејќи не обезбедува 100% заштита. Чувајте ги бебињата и малите деца подалеку од директна сончева светлина. ТЕКСТУРА Брза апсорпција. Чувство на гола кожа. Не-мрсна. Не се лепи. Нема бели траги. Со термална вода од La Roche-Posay КЛУЧНИ ПРИДОБИВКИ Висока заштита. Матизирачки. Финиш против сјај. За чувствителна кожа, кожа чувствителна или нетолерантна на сонце. Погоден е и за алергиска кожа на сонце. Некомедоген. НАУКАТА ЗАД XL-PROTECT, патентирана технологија за филтрирање, обезбедува заштита со широк спектар, многу висока UVA/UVB и помага во заштитата од штети предизвикани од загадување и инфрацрвени зраци. Тестирано под дерматолошка контрола. Алергиски тестиран. Без паравбени.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.