Опис

Млеко за осетлива детска кожа за лице и тело. Многу висока заштита.

Некомедогено.ПОСЕБНО СОЗДАДЕН ЗА ДЕЦА: Освежувачки гел кој многу лесно се нанесува на мокра или сува кожа. Немрсен. Нелеплив. Не остава бели траги при нанесување на мокра кожа.WET SKIN ИНОВАЦИЈА: Невидлив гел кој создава заштитен хидрофобен слој на кожата што ја одбива водата.Многу висока SPF 50+ заштита се задржува дури и при нанесување на мокра кожа.Тестиран под дерматолошки и педијатар.

 

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.